NAS Data Recovery

Usługa odzyskiwania danych w MiP Data Recovery działa od 2002 roku i jest szeroko stosowana w Polsce i Europie.

Usługa odzyskiwania danych NAS MiP Data & Forensic odzyskuje dane ze wszystkich urządzeń NAS, w tym te wykonane przez:

 • Buffalo
 • DLink
 • G-RAID
 • LaCie
 • Lenovo
 • Netgear
 • QNAP
 • Seagate
 • Synology
 • Thecus
 • WD (Western Digital),

“Byłem bardzo zadowolony, że MiP Data Recovery udało się uratować dwa uszkodzone dyski NAS RAID dla nas. Były pełne ważnych plików archiwalnych, które uważaliśmy za stracone na zawsze. Ich obsługa była szybka, a ich porady techniczne szczegółowe, ale na poziomie, który mogliśmy zrozumieć. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli z nich korzystać, ale zdecydowanie byśmy to zrobili! “

Jak działa NAS

serwer-nas-ts-831NAS to skrót od Network Attached Storage. Urządzenie NAS (Network Attached Storage) jest zewnętrznym dyskiem twardym podłączonym do sieci i umożliwia użytkownikom tej sieci łączenie się i uzyskiwanie dostępu do przechowywanych na nim danych. Pomyśl o tym jako o dużym zewnętrznym dysku twardym, z którego może korzystać każdy użytkownik sieci. W swojej najbardziej podstawowej postaci, NAS może być pojedynczym dyskiem twardym, dwa modele dysków są powszechne i używają RAID 0 lub RAID 1. Trzy modele napędów (i wyższe) są często spotykane w firmowych i ruchliwych sieciach domowych. Te większe serwery NAS zwykle działają w konfiguracji RAID 5 i przechowują dane, które przechowują na wszystkich dyskach twardych. Urządzenia NAS wyposażone w RAID 5 oferują pewien stopień redundancji danych – jeden z dysków w NAS może się całkowicie nie udać bez utraty danych, ale utrata drugiego dysku twardego na macie RAID 5 spowoduje awarię całego NAS i Usługa odzyskiwania danych będzie wymagana.

NAS Odzyskiwanie danych

Należy pamiętać, że dyski NAS, które używają RAID 5 (i większość z nich składa się z trzech dysków twardych i nie tylko), nie zapisują swoich plików sekwencyjnie na jednym dysku – zamiast tego pliki są dzielone na bloki i rozprowadzane na wszystkich dyskach twardych. Następnie jako. Tak więc, jeśli NAS się zepsuje i wymagane są dane, nie jest to prosty przypadek zabrania każdego dysku i wyszukania wymaganych plików i folderów – wyniki będą śmieciowe, ponieważ dane zostały podzielone i zapisane na wszystkich dyskach. Dlatego ważne jest, aby używać firmy NAS do odzyskiwania danych, takiej jak MiP Data & Forensic, która jest w stanie zrekonstruować brakujące dane ze wszystkich dysków twardych i ponownie złożyć pliki i foldery. To nie jest proste zadanie i wymaga wysokiego poziomu umiejętności. Jeśli masz uszkodzone urządzenie NAS zawierające cenne dane, które powinieneś odzyskać, zdecydowanie odradzamy robienie czegokolwiek, aby podjąć próbę odzyskania, ponieważ robienie niewłaściwych rzeczy w tym momencie często niszczy wszelkie szanse na odzyskanie danych z NAS.

littlebigdisktbt2Odzyskiwanie danych NAS jest często możliwe w większości przypadków. Skrzynki NAS to tylko jeden lub więcej dysków twardych połączonych ze sobą, zamkniętych w zewnętrznej obudowie dysku twardego i podłączonych do sieci. Te dyski twarde są normalnym dyskiem twardym, ponieważ mogą zawieść na wszystkie inne sposoby, jak na każdym innym dysku twardym. Dodatkową komplikacją związaną z pamięcią NAS jest to, że błędna decyzja często powoduje częściową lub całkowitą utratę danych. Nie próbuj samodzielnie odzyskiwać danych, chyba że dane nie mają żadnej wartości i popełnienie błędu nie ma znaczenia.

Typowe awarie NAS

 • Wielokrotna awaria dysku twardego w NAS: Często pierwszy raz, gdy dysk twardy ulegnie awarii w NAS, pozostanie niezauważony, ponieważ urządzenia NAS RAID 5 mogą kontynuować pracę z jednym uszkodzonym dyskiem. Jest to druga awaria dysku, która spowoduje awarię NAS. Aby odzyskać dane z takiej sytuacji, konieczne będzie odzyskanie danych z co najmniej jednego z dysków twardych.
 • Błąd kontrolera NAS: czasami sprzęt sterujący dyskami twardymi może się nie udać. Odzyskiwanie danych z urządzeń NAS z takim błędem również nie jest proste. Nie chodzi o to, aby po prostu uzyskać identyczne urządzenie NAS i zamienić napędy, ponieważ kolejność dysków od kontrolera do kontrolera może się różnić i powodować nieodwracalną utratę danych.
 • Błędy konfiguracji NAS: urządzenia NAS mogą utracić swoje ustawienia konfiguracyjne, co oznacza, że “zapominają”, w jaki sposób konfigurują napędy, które zapisują i odczytują pliki i foldery. Odzyskiwanie serwera NAS z problemem konfiguracji polega na ustaleniu poprawnej konfiguracji i zapisaniu jej w pliku konfiguracyjnym. Ponownie, należy to zrobić za pierwszym razem lub spowoduje to nieodwracalną utratę danych.

Czy masz problem z NAS? Aby uzyskać porady, zadzwoń do nas pod numer 663-690-690 lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie, aby skontaktować się z nami.

Przykładowe studia przypadków

Odzyskujemy dane z wielu urządzeń pamięci NAS, oto kilka ostatnich przykładów
Odzyskiwanie danych z 6-ciu dysków Seagate NAS pracujących w RAID 5
Odzyskiwanie danych z 4 dysków Netgear ReadyNAS pracujących w RAID 5
Odzyskiwanie danych z 7-ciu Thecus N7700 RAID 6
Odzyskiwanie danych z LaCie 5 Big Network 2 NAS

Leave a Comment