apple-event-0909-23

Być może najwyższym komplementem jaki mogę dać Apple Watch Series 3 jest to, że sprawił, że ponownie użyłem iPhone’a X jako mojego głównego telefonu.

Nie chodzi o to, że nienawidzę iPhone’a X; Uwielbiam jego sprzęt i przesuwanie gestów. Ale jak już pisałem/tweetowałem/wyrecytowałem na wideo/powiedziałem znajomym setki razy wcześniej, wolę Androida od iOS (lubię, jak mój ekran główny jest konfigurowalny i wszystkie moje powiadomienia zgrupowane są poprawnie na jednym okienku, aby podać dwa przykłady) . A ponieważ mam wszystkie najlepsze telefony, mogę być wybredny, a przede wszystkim moja główna karta SIM dzwoni z Huawei Mate 10 Pro.

Ale po testowaniu najnowszego Apple Watch firmy Apple (edycja LTE właśnie wydana w tym tygodniu w Hongkongu) przez kilka dni cieszę się takim doświadczeniem, że wróciłem do iPhone X jako mój codziennego telefonu, głównie dzięki smartwatchowi Apple’a (oczywiście ) działa lepiej w połączeniu z systemem iOS niż Android.

Muszę przyznać, że jestem stosunkowo początkującym, jeśli chodzi o używanie smartwatchów. Nigdy nie miałem okazji przetestować dwóch pierwszych wydań Apple Watch, a jedyne moje dotychczasowe doświadczenia ze smartwatcha to Fitbit Ionic i Fossil Q Marshall.

Jednak niemal w ciągu pierwszej minuty od rozpakowania Apple Watch 3 zrozumiałem, dlaczego techniczni recenzenci uznali go za króla rynku. Chociaż wiedziałem, że Fitbit Ionic był nieco obszerny podczas mojego przeglądu, nie bardzo wiedziałem, jak bardzo. Obok Apple Watch, kwadratowa twarz jonika z ostrymi narożnikami wygląda niezręcznie i niewygodnie. Tymczasem 250-kilogramowy skuter Fossil Q Marshall czuje się absurdalnie obok zegarka ledwie 60g.

Dopasowanie i wykończenie zegarka Apple Watch jest na najwyższym poziomie. Panel OLED osiąga około 1000 jasności, co sprawia, że ​​czytanie pod gołym niebem nie stanowi problemu.

Podobnie jak poprzednie wydania, zegarek ma koronę i pojedynczy przycisk po prawej stronie, które wraz z intuicyjną serią stuknięć i przeciągnięć płynnie poruszają się po oprogramowaniu. Podczas gdy uważam, że smartfon Apple’a jest zbudowany lepiej niż wszystkie inne, muszę powiedzieć, że jest to prawdą w przypadku zegarka.

Innym aspektem Apple Watch, który mnie rozwalił był płynność animacji i wrażliwość ekranu dotykowego. Na urządzeniach Fitbit zawsze pojawiały się przerywane animacje i mniej niż gwiezdne czasy reakcji … co mi odpowiadało! Nie mam prawie tak dużego zapotrzebowania na cyfrowe urządzenie noszone na nadgarstku, że robię smartfona, ale chyba powinienem, bo Apple ma rację.

Ostatecznie to oprogramowanie Apple Watch mnie przekonało. Bardzo podoba mi się niezliczona ilość aplikacji w ekosystemie zegarków firmy Apple, w tym głównie funkcjonalny kanał Instagram. Możliwość otrzymywania powiadomień i interakcji z nimi również okazała się ogromna. Na urządzeniu Fitbit Ionic widziałem powiadomienia, ale nic nie mogłem z nimi zrobić. W Apple Watch mogę odpowiadać na nadchodzące wiadomości WhatsApp lub WeChat za pomocą dyktowania głosowego (co działa bardzo dobrze) lub pisać na twarzy zegarka.

Byłem jednym z tych, którzy nie sądzili, że powiadomienia na smartwatch przyniosą wiele korzyści, biorąc pod uwagę, że możemy po prostu sprawdzić nasze telefony pod kątem tych samych informacji. Ale w tygodniu, w którym korzystałem z zegarka Apple Watch, zdałem sobie sprawę, że jest kilka scenariuszy, w których nie trzeba sięgać po telefon. Pierwsza jest rano, podczas tego odcinka, kiedy nie śpię, ale jeszcze nie wstałem z łóżka. Zanim obejrzeliśmy Apple Watch, usłyszałam brzęczenie telefonu z wiadomością lub telefonem na nocnym stoliku i musiałem się pochylić, by zobaczyć, czy nadchodząca wiadomość jest warta mojego czasu. Teraz mogłem tylko rzucić okiem na zegarek i zdecydować, czy przyjąć to wezwanie, czy odrzucić; aby odpowiedzieć na wiadomość teraz lub poczekać, aż zacznę mój dzień.

To urządzenie w wersji LTE przenosi łączność nawet dalej niż poprzednie zegarki Apple. Te muszą być zsynchronizowane z telefonem przez Bluetooth. Ten nowy jest w stanie pracować całkowicie bez przywiązań, ponieważ ma wbudowany eSIM. Niedawno napisałem o firmie z Hongkongu, która robi fajne rzeczy z eSIM-ami, ale dla tych nieznanych eSIMS to w zasadzie osadzone żetony, które niektórzy w branży mogą kiedyś zastąpić fizyczne karty SIM. Zaletami korzystania z eSIM jest to, że zajmują one znacznie mniej miejsca i mogą być programowane przez operatorów bezprzewodowo, dzięki czemu nie musisz wymieniać kart SIM podczas podróży.

Aby skorzystać z eSIM w Apple Watch, musisz zarejestrować urządzenie u lokalnego operatora. W USA i niektórych częściach Europy operatorzy pobierają od klientów dodatkowe opłaty za łączność. Na szczęście dla mnie, w Hong Kongu, przewoźnik CSL oferuje usługę bezpłatnie. Tak więc dzięki kontu CSL udało mi się sparować mój numer z Apple Watch 3 w ciągu minuty, a potem mój zegarek był w stanie odbierać połączenia telefoniczne i powiadomienia nawet całkowicie oddzielone od mojego telefonu.

Leave a Comment